Osman Yılmaz Mah. Kızılay Cd No:41/C Gebze Kocaeli 0 262 644 9027 - 0 546 768 9783
» Teknik Bilgiler
» Windows Çözümleri» Terimler & Bilgiler» PHP Hakkında» MYSQL» Linux Güvenlik» JQUERY» Javascript» İnternet & Ağ» Diğer Bilgiler» Bilgisayar Hakkında» Arama Motorları
****

» Bilgisayar teknik servisi ve danışmanlık hizmetleri » Bilgisayar sistemlerinde Güvenlik ve Güvenilirlik» Bilgisayarınızdaki sorunlar canınızı sıkıyorsa bu fiyatları kaçırmayın. Periyodik bakım sayesinde bilgisayarınızın ömrünü uzatabileceğinizi unutmayın. » Virüslerden korunma yolları nelerdir?» İnternet, her geçen gün daha fazla kişiye ulaşmaktadır. İnternet siteleri en etkili ve düşük maliyetli tanıtım aracıdır. Firmanın tanıtımının o firmaya getiri sağlayacağı muhakkaktır. Tanıtılamayan bir hizmet yada bir ürünün tüketicisine ulaştırılamayacağı ve aynı şekilde pazarlanamayacağı herkes tarafından bilinmektedir. » Network Yönetim Sistemi » Güvenlik Danışmanlığı Hizmetleri» Anahtar Sözcükleri Tıklatma Başına Ödeme Reklamlarıyla Sınayın » Ev kullanıcısı veya işletmeler için yerinde teknik servis hizmeti, konusunda uzman personellerimiz tarafından randevu yöntemiyle ve marka bağımsız olarak gerçekleştirilmektedir.» İş Yerinde hizmet periyodik bakım ve acil çağrı olmak üzere 2 şekilde verilmektedir. Periyodik bakımlar ve acil durumlar çerçevesinde teknik servisimiz firmanızı ziyaret edecek, sorunlara yerinde müdahale edecek ve sorununuzu en kısa zamanda çözecektir. Yerinde destek kapsamında anlaşmaya göre periyodik olarak tüm sistemlerinizin genel bakımı yapılacaktır.» Apple, İpad, Notebook, Minibook, Dizüstü ve Masaüstü Bilgisayar Teknik Servisi» Sistem Destek Hizmetleri İşletim sistemi desteği, Microsoft BackOffice desteği, Sunucu üzerinde çalışan üçüncü parti yazılımlar, İstemci üzerinde çalışan üçüncü parti yazılımlar, İletişim ağı (network) sistem desteği, Sistem yazılımları kuruluş hizmetleri,» Ağ kurulumu, yönetimi ve güvenliği, Özel yazılımlar ve paket programlara çözümler, Donanım çözümleri ve danışmanlık hizmeti, Akınsoft çözümleri, Akınsoft Sektörel Program çözümleri, Güvenlik Kamera çözümleri, Web hosting hizmetleri, Web tasarım hizmetleri ve danışmanlık hizmetleridir. Hızlı, kesintisiz, güvenli, hizmet ve destek sunuyoruz.» Sunucu Kurulumu» TTnet Aile Koruma Şifresi» İşletmenizin bütün bilgileri bilgisayarinizda ama verileriniz kayboldu, yada bilgisayariniz hasar gördü. Yanlışlıkla dosyaları sildiniz, hatta format attınız, virüs bulaştı ve disk açmıyor. » Windows 2003/2008 Server Kurulum ve Teknik Destek İşlemleri » İster faaliyet alanınız ya da firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda sıra dışı, ister sonuç odaklı basit ama işlevsel tasarım olsun, ABC Bilgisayar Hizmetleri kurumsal imajınızı en iyi şekilde yansıtan ve ihtiyaçlarınızı en uygun biçimde karşılayan, kullanımı kolay, ziyaretçi dostu siteleri hayata geçiriyor.
Sunucu Kurulumu
Günümüzde sirket aglarinda sikça kullanilan,clientlarin servera erisimini saglayan bir servistir.Gerek duyulup kurulmasini saglayan bir kaç neden vardir.Bunlar genelde düsük yapilandirmaya sahip clientlarin (düsük Ram ve Cpu) kendi makinalarinda çalistiramadiklari uygulamalari (Excel,Access) kullanma gereklilikleri,merkezi bir veritabanina bagli uygulamalara erisip islem gerçeklestirme veya uzaktan yönetimde kolaylik saglama gerekliligi gibi nedenler sayilabilir..

Bunlarin kisaca açiklarsak; sirket içerisindeki tüm eski bilgisayarlarda genel olarak sik kullanilan word,excel veya database uygulamalarini çalistirmakta zorlaniyorsak ve açildiginda islem yapamayacak kadar agir çalistigindan sikayetçiysek Terminal Server baglantisiyla bu sorundan kurtulabiliriz.Serverin islemci ve bellek destegiyle istedigimiz uygulamayi sanki kendi bilgisayarimizdaymiscasina rahatlikla kullanabilir ve islemlerimizi gerçeklestirebiliriz.Keza merkezi bir veri tabanina bilgi girisi gerekliligindede bu uygulama hayat kurtaran cinstendir.Merkez sirkete bagli subelerin günlük islemlerini kaydetmek için ana bilgisayara baglanarak veri tabanina bilgi girmeleri ve bunu Terminal Server araciligiyla yapmalari hem zaman hemde güvenlik açisindan (veritabaninin merkezde saklanmasi) yararlidir.

Ayni zamanda sunuculara uzaktan erisim içinde kullanilir.Sistem yöneticisi sunucu üzerindeki yapilandirmalari uzak bilgisayardan takip ve koordine ederek hem is yükünün azaltilmasini hemde sürecin islemesindeki aksakliklari nerede olursa olsun kontrol altina alarak bertaraf etmenin avantajlarini kullanir.


Osman Yılmaz Mah. Kızılay Cd No:41/C Gebze Kocaeli 0 262 644 9027 - 0 546 768 9783