Osman Yılmaz Mah. Kızılay Cd No:41/C Gebze Kocaeli 0 262 644 9027 - 0 546 768 9783
» Teknik Bilgiler
» Windows Çözümleri» Terimler & Bilgiler» PHP Hakkında» MYSQL» Linux Güvenlik» JQUERY» Javascript» İnternet & Ağ» Diğer Bilgiler» Bilgisayar Hakkında» Arama Motorları
****

» Bilgisayar teknik servisi ve danışmanlık hizmetleri » Bilgisayar sistemlerinde Güvenlik ve Güvenilirlik» Bilgisayarınızdaki sorunlar canınızı sıkıyorsa bu fiyatları kaçırmayın. Periyodik bakım sayesinde bilgisayarınızın ömrünü uzatabileceğinizi unutmayın. » Virüslerden korunma yolları nelerdir?» İnternet, her geçen gün daha fazla kişiye ulaşmaktadır. İnternet siteleri en etkili ve düşük maliyetli tanıtım aracıdır. Firmanın tanıtımının o firmaya getiri sağlayacağı muhakkaktır. Tanıtılamayan bir hizmet yada bir ürünün tüketicisine ulaştırılamayacağı ve aynı şekilde pazarlanamayacağı herkes tarafından bilinmektedir. » Network Yönetim Sistemi » Güvenlik Danışmanlığı Hizmetleri» Anahtar Sözcükleri Tıklatma Başına Ödeme Reklamlarıyla Sınayın » Ev kullanıcısı veya işletmeler için yerinde teknik servis hizmeti, konusunda uzman personellerimiz tarafından randevu yöntemiyle ve marka bağımsız olarak gerçekleştirilmektedir.» İş Yerinde hizmet periyodik bakım ve acil çağrı olmak üzere 2 şekilde verilmektedir. Periyodik bakımlar ve acil durumlar çerçevesinde teknik servisimiz firmanızı ziyaret edecek, sorunlara yerinde müdahale edecek ve sorununuzu en kısa zamanda çözecektir. Yerinde destek kapsamında anlaşmaya göre periyodik olarak tüm sistemlerinizin genel bakımı yapılacaktır.» Apple, İpad, Notebook, Minibook, Dizüstü ve Masaüstü Bilgisayar Teknik Servisi» Sistem Destek Hizmetleri İşletim sistemi desteği, Microsoft BackOffice desteği, Sunucu üzerinde çalışan üçüncü parti yazılımlar, İstemci üzerinde çalışan üçüncü parti yazılımlar, İletişim ağı (network) sistem desteği, Sistem yazılımları kuruluş hizmetleri,» Ağ kurulumu, yönetimi ve güvenliği, Özel yazılımlar ve paket programlara çözümler, Donanım çözümleri ve danışmanlık hizmeti, Akınsoft çözümleri, Akınsoft Sektörel Program çözümleri, Güvenlik Kamera çözümleri, Web hosting hizmetleri, Web tasarım hizmetleri ve danışmanlık hizmetleridir. Hızlı, kesintisiz, güvenli, hizmet ve destek sunuyoruz.» Sunucu Kurulumu» TTnet Aile Koruma Şifresi» İşletmenizin bütün bilgileri bilgisayarinizda ama verileriniz kayboldu, yada bilgisayariniz hasar gördü. Yanlışlıkla dosyaları sildiniz, hatta format attınız, virüs bulaştı ve disk açmıyor. » Windows 2003/2008 Server Kurulum ve Teknik Destek İşlemleri » İster faaliyet alanınız ya da firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda sıra dışı, ister sonuç odaklı basit ama işlevsel tasarım olsun, ABC Bilgisayar Hizmetleri kurumsal imajınızı en iyi şekilde yansıtan ve ihtiyaçlarınızı en uygun biçimde karşılayan, kullanımı kolay, ziyaretçi dostu siteleri hayata geçiriyor.
Güvenlik Danışmanlığı Hizmetleri
Güvenlik Danışmanlığı Hizmetleri

Bu hizmetimiz, kurumların güvenlik risklerinin saptanması, prosedürlerinin belirlenmesi ve uygulanması aşamasında, kurumla işbirliği içerisinde çalışmasını içeriyor. İhtiyaç duyulan güvenlik altyapısını saptıyor ve anahtar teslim kurulum hizmeti sunuyoruz.

Güvenlik Denetim Hizmetleri-Rizikometre Kurumun bilişim sistemine yönelik içeriden veya dışarıdan gelebilecek tehditleri belirlemek amacıyla, kamuya açık bilgilerden faydalanarak tüm sistemleri tarıyor ve açıklarını saptıyoruz. Müşterilerimiz bu hizmeti periyodik olarak alarak; bilgi sistemlerindeki güvenlik düzeyini günümüz standartlarıyla karşılaştırılabiliyorlar.

Güvenlik Duvarı (Firewall) Yönetimi Firewall  Yönetimi,

Kurumların iç kaynak yatırımı yapmadan yüksek kalitede güvenlik hizmetinden yararlanabilecekleri esnek ve kazançlı bir uzaktan yönetim servisidir. Bu hizmet kapsamında; merkezi olarak kurulan ve yönetilen firewall (güvenlik duvarı) ile internet bağlantısının network  erişimi seviyesinde güvenliğini sağlıyor; bilgilerin gizliliği ve bütünlüğünü koruyoruz.

Atak Tespit/Önleme (Anti-Hacking)

Internet üzerinden gelen saldırılar, trafiğin izin verilen kısımlarında da saklanabilir. Atak Önleme Sistemimizi, FTP, e-posta gibi tümden kesilmesi istenmeyen sistemlerdeki zararlı unsurları saptamak ve engellemek için kullanıyoruz.


İsteğe bağlı olarak; tüm iletişim ağını ya da sadece kritik önleme sahip sunucuları, internetten gelebilecek tüm saldırılara ve yetkisiz erişimlere karşı koruyabiliyoruz.

Web Erişim Denetimi

Bu hizmetimizden yaralanan kurumlara, içeriklerine göre sınıflandırılmış web sayfalarından, şirket politikaları ve çalışma ortamına uygun olmayan sayfalara erişimi engelleme olanağı tanıyoruz. Bu hizmet çerçevesinde, saat sınırlaması da getirilebiliyor. Örneğin; mesai saatleri içinde sohbet sayfalarına erişim kısıtlanırken, mesai saatleri dışında bu sınırlama kaldırılabiliyor. Böylece kurumlar, internet erişimi için kullandıkları bant genişliklerini çok daha verimli bir şekilde kullanabiliyorlar.

Anti-virus/anti-spam

AntiVİRÜS/AntiSPAM Hizmeti, internetten kurumunuza gelen e-postaları Virüslerden, Trojanlardan, Wormlardan ve Spamlerden korumak için sunduğumuz bir hizmettir. Yalnızca temiz e-postalar kurumunuza ulaştırılırken, tüm zararlı e-postalar internet girişinde engellenir. Bu sayede güvenli e-posta haberleşmesi sağlanır ve gereksiz hat kullanımı, gereksiz disk kullanımı ortadan kalkar.


Esnek AntiVİRÜS/AntiSPAM politikalarımızdan kurumunuza uygun olanı seçerek istediğiniz seviyede Spam korumasına kovuşabilirsiniz. Webden yayınladığımız raporlarla AntiVİRÜS/AntiSPAM koruması tarafından engellenen tüm e-postalar hakkında bilgi alabilir gerekirse karantinadaki e-postalarınızın size iletilmesini talep edebilirsiniz. Talep edilen posta kutuları için günlük spam raporu özet e-postaları gönderilebilir. Spam raporunu alan kullanıcılar, bir düğmeye tıklayarak karantinadaki e-postalarını anında alabilir. Hizmeti başlatmak için Efesnet tarafında tanımlar yapıldıktan sonra yapmanız gereken tek şey, alan adınıza ait MX (mail exchanger) kaydının Efesnet AntiVİRÜS/AntiSPAM sunucularına yönlendirilmesidir.

Güvenli Uzaktan Erişim(VPNC)

Kurumların internete bağlı ve Firewall(güvenlik duvarı) tarafından korunan sunuculara uzaktan erişen kullanıcıları için Güvenli Uzaktan Erişim Hizmeti veriyoruz. Kullanıcılar, var olan dial-up veya kiralık hat erişimleri ile internet üzerinden VPNSonlandırıcı (Concentrator) isimli cihaza IPSec tüneli kurarak ve mevcut internet bağlantılarını kullanarak güvenli IP bağlantısından yararlanıyorlar.

URL Filtreleme

URL Filtreleme, iletişim ağından geçen http trafiğinin, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen kriterlere göre gözlemlenmesi ve kısıtlanması hizmetidir. Bu hizmet çerçevesinde; içeriklerine göre kategorize edilmiş web sayfalarından, müşterinin şirket politikalarına ve çalışma ortamına uygun olmadığını düşündüğü kategorilerdeki sayfalarla erişim engellenmektedir.


Dijital Sertifika

Elektronik ortamdaki belgelerin paylaşımında, e-postaların iletiminde ve e-ticarette yüksek güvenlik sağlamak amacıyla Dijital Sertifika Hizmetini veriyoruz. Bu hizmetle edinilen sertifikalar aşağıdaki işlemler için kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Hizmetimizin Artıları

    Güvenli e-posta
    Güvenli VPN
    Dijital Kimlik
    Disk/Dizin/Dosya vb. Şifreleme ve imzalama
    Bayi erişimleri, Domain login, Single sing –on (ayrıca projelendirilmelidir)


Osman Yılmaz Mah. Kızılay Cd No:41/C Gebze Kocaeli 0 262 644 9027 - 0 546 768 9783