Osman Yılmaz Mah. Kızılay Cd No:41/C Gebze Kocaeli 0 262 644 9027 - 0 546 768 9783
» Teknik Bilgiler
» Windows Çözümleri» Terimler & Bilgiler» PHP Hakkında» MYSQL» Linux Güvenlik» JQUERY» Javascript» İnternet & Ağ» Diğer Bilgiler» Bilgisayar Hakkında» Arama Motorları
****

» Bilgisayar teknik servisi ve danışmanlık hizmetleri » Bilgisayar sistemlerinde Güvenlik ve Güvenilirlik» Bilgisayarınızdaki sorunlar canınızı sıkıyorsa bu fiyatları kaçırmayın. Periyodik bakım sayesinde bilgisayarınızın ömrünü uzatabileceğinizi unutmayın. » Virüslerden korunma yolları nelerdir?» İnternet, her geçen gün daha fazla kişiye ulaşmaktadır. İnternet siteleri en etkili ve düşük maliyetli tanıtım aracıdır. Firmanın tanıtımının o firmaya getiri sağlayacağı muhakkaktır. Tanıtılamayan bir hizmet yada bir ürünün tüketicisine ulaştırılamayacağı ve aynı şekilde pazarlanamayacağı herkes tarafından bilinmektedir. » Network Yönetim Sistemi » Güvenlik Danışmanlığı Hizmetleri» Anahtar Sözcükleri Tıklatma Başına Ödeme Reklamlarıyla Sınayın » Ev kullanıcısı veya işletmeler için yerinde teknik servis hizmeti, konusunda uzman personellerimiz tarafından randevu yöntemiyle ve marka bağımsız olarak gerçekleştirilmektedir.» İş Yerinde hizmet periyodik bakım ve acil çağrı olmak üzere 2 şekilde verilmektedir. Periyodik bakımlar ve acil durumlar çerçevesinde teknik servisimiz firmanızı ziyaret edecek, sorunlara yerinde müdahale edecek ve sorununuzu en kısa zamanda çözecektir. Yerinde destek kapsamında anlaşmaya göre periyodik olarak tüm sistemlerinizin genel bakımı yapılacaktır.» Apple, İpad, Notebook, Minibook, Dizüstü ve Masaüstü Bilgisayar Teknik Servisi» Sistem Destek Hizmetleri İşletim sistemi desteği, Microsoft BackOffice desteği, Sunucu üzerinde çalışan üçüncü parti yazılımlar, İstemci üzerinde çalışan üçüncü parti yazılımlar, İletişim ağı (network) sistem desteği, Sistem yazılımları kuruluş hizmetleri,» Ağ kurulumu, yönetimi ve güvenliği, Özel yazılımlar ve paket programlara çözümler, Donanım çözümleri ve danışmanlık hizmeti, Akınsoft çözümleri, Akınsoft Sektörel Program çözümleri, Güvenlik Kamera çözümleri, Web hosting hizmetleri, Web tasarım hizmetleri ve danışmanlık hizmetleridir. Hızlı, kesintisiz, güvenli, hizmet ve destek sunuyoruz.» Sunucu Kurulumu» TTnet Aile Koruma Şifresi» İşletmenizin bütün bilgileri bilgisayarinizda ama verileriniz kayboldu, yada bilgisayariniz hasar gördü. Yanlışlıkla dosyaları sildiniz, hatta format attınız, virüs bulaştı ve disk açmıyor. » Windows 2003/2008 Server Kurulum ve Teknik Destek İşlemleri » İster faaliyet alanınız ya da firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda sıra dışı, ister sonuç odaklı basit ama işlevsel tasarım olsun, ABC Bilgisayar Hizmetleri kurumsal imajınızı en iyi şekilde yansıtan ve ihtiyaçlarınızı en uygun biçimde karşılayan, kullanımı kolay, ziyaretçi dostu siteleri hayata geçiriyor.
Download SmoothWall Express 3.0 - Install URL Filter module by typing

http://aezat.blogspot.com/2009/07/proxy-server-using-smoothwall.html

After about a week searching for a free solution for proxy server + content filtering, I've end up installing SmoothWall as it is free for what I actually need.

SmoothWall is based on linux.

INSTALLATION GUIDE

By assuming you're using 32bit machine.

1.Download SmoothWall Express 3.0 ISO from here.

2.Install SmoothWall to your machine with minimum 2 NIC.

3.If you encounter any installation problem, download this installation guide and this administrator guide.

4.After you've successfully installed your SmoothWall and configure the correct IP address settings for your RED and GREEN network of your SmoothWall box, you can now access and configure your SmoothWall configuration page through https://"your smoothwall box ip address":441.

5.After logging in, go to "Services>Remote Access" and tick "SSH" and save it. By doing this, you'll be able to access your SmoothWall box through SSH connection on port 222 instead of default SSH port that is 22.

6.I'm using Putty for connecting to my SmoothWall box through SSH. Type your SmoothWall IP Address , Port:222 , and Connection Type:SSH and click Open. Login using username:root and your root's password.

.
7. Install Advanced Proxy module by typing
~$ cd /tmp
~$ wget http://aizat51.fileave.com/SmoothWall/swe3-32-advproxy-3.0.3.tar.gz
~$ tar -zxvf /tmp/swe3-32-advproxy-3.0.3.tar.gz
~$ /tmp/
smoothwall-advproxy/installAfter installing the module, the section "Services>Proxy" will be replaced by "Services>Advanced Proxy".

8. Install URL Filter module by typing
~$ cd /tmp
~$ wget http://aizat51.fileave.com/SmoothWall/swe3-32-urlfilter-1.5.3.tar.gz
~$ tar -zxvf /tmp/swe3-32-urlfilter-1.5.3.tar.gz
~$ /tmp/smoothwall-urlfilter/install

After installing the module, you can access the URL Filter configuration page at "Services>URL Proxy".


9. Now you can configure your SmoothWall to be a proxy server + content filtering.
10. If you have any problem, you can go to this forum and find the solution there.

Osman Yılmaz Mah. Kızılay Cd No:41/C Gebze Kocaeli 0 262 644 9027 - 0 546 768 9783